چیلر تراکمی چیست ؟

از طرفی انواع فن کوئل عمدتا دارای کلید کنترل از راه دور سه مرحله ای بوده که امکان افزودن برد الکترونیکی جهت کنترل دور فن با توجه به دمای هوای خروجی کویل نیز وجود دارد.

خرید چیلر فن کویل

البته در مواردی که کنترل اختصاصی دمای اتاق ها ضرورت نداشته باشد، می توان از یک فنکویل برای تغذیه چندین اتاق استفاده نمود.

شرکت گرین در ساخت چیلر های مدولار از بهترین، معتبر ترین و با کیفیت ترین برند های دنیا جهت کیفیت و بازدهی بالاتر استفاده کرده است.

چیلر فن کویل سقفی

فن های محوری مورد استفاده در چیلر های آراد انرژی پویا EBM ساخت کشور آلمان می باشد. فن کویلهای کانالی به دلیل صدای بالا و حجم هوای زیاد نسبت دیگر انواع فن کویلها، معمولا در راهروهای ساختمانهای تجاری یا لابیها و بهطور کلیتر در مکانهایی که سقف بلندی دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

در داکت اسپلیت ها، یونیت خارجی در فضای بیرونی ساختمان، معمولا بر روی بام و یا حیاط های وسیع، نصب خواهند شد.

چیلر موتورخانه

دریچه خروجی این مدل معمولا به شکل بالا زن، مورب زن و روبه رو زن طراحی شده اند. چیلرهای تراکمی به دو شکل و در کل در ۶ مدل مختلف دسته بندی می شوند.

چیلر یا فن کویل

انواع دریچه های پلاستیکی در طرح ها و رنگ های مختلف قابل خریداری و نصب هستند. در صورت خرید چیلر هوایی می بایست محیط مورد نظر دارای فضای باز جهت نصب این تجهیز باشد.

چیلر و فن کویل ابارا

این نوع عملکرد از نظر اقتصادی بسیار بهتر بوده چرا که قیمت انواع فن کویل در مقایسه با سایر روش ها مناسب تر است.

چیلر فن کویل دیواری

اگرچه قرار گرفتن انواع فن کوئل در فضای خانه، باعث آلودگی صوتی سیستم تهویه می شود، اما به دلیل سادگی و انعطاف پذیری در راه اندازی ، می توانند نسبت به دیگر سیستم های تهویه مطبوع مشابه، کاربردی تر و قیمت مناسب تر باشند.

خرید فن چیلر

گاهی نیز ممکن است این سیستم را در محیطی نصب کرد که بتواند جریان هوا را از محیط بیرون ساختمان تأمین نماید.

قیمت فن کندانسور چیلر

چرا که در این حالت نیازی به لوله کشی اضافه نبوده و فرآیند نصب به آسانی انجام می شود. در پاسخ به سوال مشتری ها راجع به این که انواع فن کویل چیست باید گفت که تقسیم بندی انواع فن کویل ها براساس عوامل مختلفی از قبیل مکان نصب، نحوه تامین هوای تازه و ساختار لوله کشی انجام می گیرد.

در بسیاری از موارد عوامل زیادی از قبیل میزان فضای در دسترس، بودجه و همچنین اندازه فضا تاثیر به سزایی در انتخاب نوع فن کوئل دارند که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

بنابراین با گردش آب و عملکرد فن هوای گرم و سرد در فضا پخش می شود. چرا که عمدتا به هر فن کوئل صرفا یک لوله ورود آب گرم از بویلر در زمستان، یا ورود آب سرد از چیلر در تابستان و یک لوله تخلیه ، متصل می شود.

استفاده از چیلر های هوا خنک، جهت تامین آب فن کویل ها، با توجه به سادگی لوله کشی های انجام شده و تنظیم دمای هر فن کویل به صورت جدا گانه برای کاربر مقرون به صرفه می باشد.

انواع فن کویل سقفی با قیمت های مختلف در بازار قابل تهیه و خریداری هستند که تفاوت آن ها در نوع کانال کشی و همچنین تعداد لوله های رفت و برگشت است.

به طوری که با صرف هزینه کمتر برای قیمت انواع فن کویل ، تنها یک عدد به سیستم کانال کشی متصل شده و چندین دریچه را تغذیه می نماید.

در انواع فن کوئل ، هوای تازه توسط سیستم هواساز مرکزی تامین می شود. اساس این تقسیم بندی براساس نیاز و یا عدم نیاز به دستگاه هواساز برای مکش هوای تازه است که به طبع قدرت، اندازه و همچنین قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد.

فن کویلها به دلیل استفاده آسان، عدم نیاز به کانالکشی اضافی، فضای اشغال شده کم و تنظیم دمای هر اتاق به صورت مجزا مورد استقبال قرار گرفتهاند.

چیلر و فن کویل چیست

چرا که با استفاده از رنگ های مختلف MDF در فضا، امکان سازگاری آن با سایر المان های ساختمان وجود دارد.

چرا که مقاومت آن در برابر رطوبت نسبت به سایز مدل ها بیشتر بوده و واکنش پذیری کمتری با شرایط محیطی متغیر دارد.

کمپرسور مینی چیلرهای اسکرو بر خلاف کمپرسور مینی چیلرهای رفت و برگشتی فاقد دریچه های ورودی و خروجی است و هیچ نیروی مکانیکی سبب عدم تعادل در آن ها نمی شود، بنابراین می توانند با سرعت بالا کار کرده و با وجود اندازه و حجم کوچکشان، سرعت جریان گاز مبرد را بسیار بالا ببرند.

چیلر فن کویل چیست

2. دمای آب برگشت برج خنک کن بایستی ۵ درجه سانتیگراد با رفت اختلاف داشته باشد. فنکویل دو لولهای شامل یک لولهی رفت و یک لوله برگشت می باشد.

البته در انواع فن کویل های چهار لوله ای امکان ورود و خروج همزمان آب سرد و گرم به دستگاه نیز وجود دارد.

فن کندانسور چیلر

فن کویل ترمینالی است که از یک فیلتر با راندمان کم، و یک یا چند فن سانتریفوژهمراه با کویل سرد و گرم تشکیل شده است.

چیلر فن دار

در این حالت هواساز از طریق یک کانال ، هوای تازه را پس از فیلتر کردن (و نیز در صورت نیاز تنظیم رطوبت آن) وارد ساختمان کرده و آن را توزیع می کند.

فنکویل کاستی از انواع فن کویل سقفی است که کاربرد آن در سقف کاذب، با توجه به اشغال کردن فضای کم و همچنین عدم نیاز به کانال کشی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

آب های بی کیفیت باعث غیر آشامیدن بودن ، یا اسیب پوستی می شود که این وسیله از آن جلوگیری می کند.

پس میتوان یکی از مهمترین مزیتهای آرتانسیم را ارائهی سبدی کامل از با کیفیت ترین محصولات سیستمهای تهویه مطبوع دانست.

فن کویل در واقع یک تبدیلگر می باشد که گرما و سرمای محیط اطرافش را تهیه می کند. سیستم سرمایش مرکزی چیلر ، گرما را از یک سیال و از طریق یک سیکل تبرید جذبی و یا سیکل تبرید تراکمی می زداید که این سیال پس از عبور از یک مبدل حرارتی برای خنک کردن تجهیزات و محیط مورد استفاده قرار می گیرد.

راه اندازی انواع فن کویل نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع با سهولت بیش تر و در قیمت بهتری صورت می گیرد.

سپس، گاز موجود در کندانسور به تدریج سرد میشود، به مایع تبدیل می شود و در نهایت وارد اپراتور شده و گرمای آبی که در نزدیکی اپراتور است را جذب کرده و آب را خنک می کند.

سیستم یونیت هیتر در نوع دیواری، سقفی و صنعتی موجود است. از معایب این سیستم این است که سیستم گرمایش از طریق قرنیز دیوار، دیوارهای بیرونی را بیشتر از هر قسمت دیگری در خانه گرم میکند.این سیستم محل قرار دادن وسیلهها را محدود میکند؛ مثلا تلویزیون که در برابر گرما بسیار آسیبپذیر است.

دستگاههای تبرید و نیز دیگهای مرکزی آب گرم میتوانند درهمه اوقات کار کنند. نحوه عملکرد فن کویل به این صورت است که جریان آب سرد و گرم به داخل کویل از طریق یک سوپاپ کنترل می شود.

همچنین انواع فن کویل ها می توانند به صورت مستقیم توسط کنترل پنل و یا از طریق ترموستات هوشمند ، در قیمت های مختلف با قابلیت های متنوع، کنترل شوند.

در چیلرهای اب خنک باید در این حالت برج خنک کننده باید توسط هیتر جهت کنترل یخ زدگی کنترل می گردد. Da​ta h as  been g​enerat ed  with GSA Content Generat or D​emov᠎ersion .

این در حالی است که در فن کوئل چهار لوله ای ، از دو لوله جهت ورود آب به دستگاه و از دو لوله جهت برگشت آب ، استفاده می شود.

یک راه فرار از این شرایط استفاده از المان الکتریکی یدکی در فن کویل است. به طوری که بتوان از فن کویل هم برای اهداف سرمایشی و هم گرمایشی استفاده شود.

شما امکان دارد که در یک فضای دنج و عالی ویلای زبیایی را ساخته باشید، اما آشنا نبودن و استفاده نادرست از سیستمهای گرمایشی و سرمایشی مناسب برای ویلا میتواند شما را در این فضای دلنشین کلافه کند.

پلاستیک به دلیل مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون و همچنین قیمت مناسب به عنوان دریچه انواع فن کویل بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

این گزینه موجب افزایش کارایی دستگاه در قیمت مناسب و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می گردد. با افزایش قیمت انرژی، چیلرها را می توان به عنوان یک منبع بالقوه برای صرفه جویی در انرژی شناسایی کرد.

اما در صورت نیاز به تنظیم دقیق رطوبت ، لازم است حداقل از یک هواساز در ساختمان استفاده شود. چرا که جریان آب مورد نیاز در این حالت تامین شده است.

دومین مورد: با توجه به اینکه در تمام فصول سال از مینی چیلر صنعتی استفاده می کنیم، بایستی از سیال آب به همراه ضد یخ در چیلراستفاده کنیم؛ البته در صورتی که سیال مود نیاز ما آب باشد .

این نوع دریچه قابل اجرا در مدل های مختلف آلومینیوم ساده، گریل دار، خطی، مشبک، گل سقفی، اسلوت و ترکیبی در انواع ساختمان های اداری و مسکونی قابل استفاده است.

تامین هوای تازه در انواع مختلف فن کویل به دو صورت در قیمت های متنوع انجام می شود. فنکویل متشکل از لوله هایی است که به صورت حلقه (کویل) در هم پیچیده شده و هوای مطبوع از طریق فن به داخل محل فرستاده می شود.

آب (که در واقع همان مایع مبرد می باشد) به کمک پمپ مبرد بر روی لوله ­های مبدل حرارتی سرد کننده ( اواپراتور) پاشیده شده و سپس تبخیر می­ گردد و در نتیجه این فرایند، عمل تبخیر در اواپراتور ایجاد برودت می­ نماید.

لولهکشی انواع فن کوئل ها به دو صورت دو لوله و چهار لوله ای صورت می پذیرد که تأثیر به سزایی در قیمت نهایی آن دارد.

فنکویل ها بر اساس مکان نصب، قرارگیری آن ها و قیمت به انواع فن کویل های زمینی ، دیواری و سقفی تقسیم می شوند.

محل قرارگیری انواع فن کویل سقفی داخل سقف است که معمولاً در سقف های کاذب کاربرد بیشتری دارد. الکتروموتور های به کار رفته در فن کویل های دیواری ایرانی معمولاً به صورت سه دور می باشند و برند آنها نیز از بهترین برندهای دنیا انتخاب می گردد.

قابلیت جابجایی و تعمیر آسان از مزایای فنکویل زمینی به شمار می رود. اگر پس از شارژ گاز مبرد، صدای ناهنجاری را از کمپرسور شنیدید، دلیل آن می تواند شارژ زیاد گاز مبرد باشد و به روغن کمپرسور ارتباطی ندارد.

این در حالی است که دمش هوا متناسب با نوع نصب آن در فضای اتاق از بالا یا کناره می باشد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از فن کندانسور چیلر دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.