لیبل حرارتی لیق

ملاحظات کلیدی برای انتخاب راه حل مناسب برچسب

به منظور لیبل حرارتی شناسایی فناوری چاپ، مواد و روبان بهینه (در صورت چاپ انتقال حرارت)، برای اطمینان از اینکه برچسب در طول عمر محصول قابل خواندن باقی می ماند، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

سطح

نوع و شکل سطح برچسب گذاری شده باید در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که برچسب روی سطح چسبیده است. آیا تا به حال متوجه شده اید که یک برچسب خاص به اندازه جعبه مقوایی به سطل پلاستیکی نمی چسبد؟ زیرا این اقلام انرژی سطحی متفاوتی دارند. شکل سطح نیز باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، سطوح منحنی کوچک نیز به سختی برچسب گذاری می شوند، زیرا به یک ماده انعطاف پذیر با چسب سنبه نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که برچسب از سطح جدا نمی شود.

 

دماهای شدید

مواد و چسب ها نیز به دماهای بسیار پایین و بسیار بالا حساس هستند. دو نوع دما وجود دارد که باید در نظر بگیرید، دمای کاربرد و دمای سرویس:

 

دمای کاربرد دمایی است که برچسب در آن اعمال می شود. به عنوان مثال، یک لوله آزمایش جدید از جعبه در دمای اتاق خارج می شود، و یک برچسب روی آن اعمال می شود، دمای کاربرد 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) است.

دمای سرویس محدوده دمایی است که برچسب در آن استفاده خواهد شد. به عنوان مثال، همان لوله آزمایش با یک نمونه پر شده و به صورت برودتی ذخیره می شود. مدتی بعد، آن را ذوب و با بخار استریل می کنند. محدوده دمای سرویس: -112 درجه فارنهایت (80- درجه سانتیگراد) تا 212 درجه فارنهایت (100 درجه سانتیگراد)

مواد استاندارد معمولاً زمانی که دمای کاربرد حداقل 25 درجه فارنهایت (4- درجه سانتیگراد) و در دماهای سرویس از -65 درجه فارنهایت (54- درجه سانتیگراد) تا 200 درجه فارنهایت (93 درجه سانتیگراد) باشد، عملکرد خوبی دارند. برچسب زدن در شرایط خارج از این محدوده نیاز به استفاده از محلول انتقال حرارتی دارد و معمولاً به یک چسب مخصوص برای اطمینان از محکم ماندن برچسب نیاز دارد.

 

چسب هایی برای محدوده دمایی خاص وجود دارد. چسب های با دمای بالا و پایین می توانند چسبندگی قوی را در دماهای بالا و پایین حفظ کنند، اما باید در دماهای متوسط ​​روی سطح اعمال شوند. از طرف دیگر، چسب تمام درجه حرارت از این نظر خاص است که برچسب را می توان روی سطحی در دمای زیر صفر اعمال کرد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.