لیبل حرارتی بیسب

 

دماهاي شديد

مواد و چسب ها نيز به دماي بسيار پايين و لیبل حرارتی بسيار بالا حساس هستند. دو نوع دما وجود دارد که بايد در نظر بگيريد، دماي کاربرد و دماي سرويس:

 

دماي کاربرد دمايي است که برچسب در آن اعمال مي شود. به عنوان مثال، يک لوله آزمايش جديد از جعبه در دماي اتاق خارج مي شود، و يک برچسب روي آن اعمال مي شود، دماي کاربرد 70 درجه فارنهايت (21 درجه سانتيگراد) است.

دماي سرويس محدوده دمايي است که در آن برچسب استفاده خواهد شد. به عنوان مثال، همان لوله آزمايش با يک نمونه پر شده و به صورت برودتي ذخيره مي شود. مدتي بعد، آن را ذوب و با بخار استريل مي کنند. محدوده دماي سرويس: -112 درجه فارنهايت (80- درجه سانتيگراد) تا 212 درجه فارنهايت (100 درجه سانتيگراد)

مواد استاندارد معمولاً زماني که دماي کاربرد حداقل 25 درجه فارنهايت (4- درجه سانتيگراد) و در دماهاي سرويس از -65 درجه فارنهايت (54- درجه سانتيگراد) تا 200 درجه فارنهايت (93 درجه سانتيگراد) باشد، عملکرد خوبي دارند. برچسب زدن در شرايط خارج از اين محدوده نياز به استفاده از محلول انتقال حرارتي دارد و معمولاً به يک چسب مخصوص براي اطمينان از محکم ماندن برچسب نياز دارد.

 

چسب هايي براي محدوده دمايي خاص وجود دارد. چسب هاي با دماي بالا و پايين مي توانند چسبندگي قوي را در دماهاي بالا و پايين حفظ کنند، اما بايد در دماهاي متوسط ??روي سطح اعمال شوند. از طرف ديگر، چسب تمام درجه حرارت از اين نظر خاص است که برچسب را مي توان روي سطحي در دماي زير صفر اعمال کرد.

 

دو نوع چسب با چسبندگي بالا وجود دارد: اکريليک با چسبندگي بالا و لاستيک با چسبندگي بالا.

 

اکريليک با چسبندگي بالا روي سطوحي که به سختي برچسب گذاري مي شوند به خوبي کار مي کند و مقاومت خوبي در برابر مواد شيميايي و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش ايجاد مي کند.

 

لاستيک با چسبندگي بالا روي سطوحي که به سختي برچسب گذاري مي شوند به خوبي کار مي کند و چسبندگي اوليه بهتري را ايجاد مي کند. علاوه بر چسب هاي دائمي، چند نوع چسب قابل جابجايي وجود دارد: قابل جابجايي، چند جداشدني، فوق العاده قابل جابجايي و امنيتي.

 

کاربرد کليدي چسب قابل جابجايي اين است که هنگام برچسب گذاري اوليه، چسبندگي خوبي روي محصول ايجاد کند و در عين حال به شخص اجازه مي دهد بدون آسيب رساندن به برچسب و سطح محصول، برچسب را جدا کند. همچنين زماني که ديگر به برچسب نيازي نداريد، مي توانيد برچسب را به طور تميز برداريد.

 

چسب چند جداشدني از اين نظر منحصر به فرد است که به ليبل اجازه مي دهد تا چسب زده شود، برداشته شود و دوباره روي سطح اعمال شود. اين امکان جابه‌جايي برچسب روي سطح را در صورت نياز فراهم مي‌کند.

 

چسب فوق العاده قابل جابجايي امکان جداسازي تميز را از تقريباً تمام سطوح بدون آسيب رساندن به برچسب يا سطح (از جمله سطوح فلزي و شيشه اي) مي دهد.

 

چسب هاي ضد دستکاري به شما اين امکان را مي دهد که به صورت بصري ببينيد که چه زماني يک برچسب برداشته مي شود زيرا يک الگوي چسب روي سطح باقي مي ماند. اين نوع چسب مي تواند از ادعاي يکپارچگي گارانتي در هنگام برداشتن برچسب پشتيباني کند.

 

مقاومت در برابر سايش

تماس و مالش به مرور زمان بر خوانايي تصوير و بارکد تأثير مي گذارد. اگر در برنامه شما، برچسب با مواردي تماس پيدا کند که مي تواند آن را خراش دهد و آن را ناخوانا کند، يک روبان با محتواي رزين بالاتر دوام بهتري را ارائه مي دهد.

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.