فن کندانسور سردخانه چگونه کار می کند

در کندانسور جریان اجباری از یک یا چند فن به منظور افزایش جریان هوا استفاده می شود و این جریان می تواند به صورت عمودی و افقی باشد اما کندانسور با جریان طبیعی بیشتر در سیستم های برودتی ظرفیت پایین مانند یخچال بکار می رود و به منظور افزایش انتقال حرارت یک سری پره میله ای به لوله ها جوش می شود و کندانسور جریان طبیعی به صورت عمودی قرار می گیرد.

فن کندانسور کولر پراید

وظیفه کمپرسور بالا بردن فشار و افزایش درجه حرارت گاز است. در این شرایط، یک متخصص حرفه ای لازم است.

اکثر مردم نگران مصرف برق کولرهای گازی می باشند اما لازم بذکر است : تمیز بودن کندانسور کولر گازی به لحاظ عبور جریان هوا تا میزان زیادی از جریان برق مصرفی کولر می کاهد.

فن کندانسور یخچال صنعتی

مقدار حرارت دفع شده در کندانسور مجموع حرارت جذب شده در اواپراتور و حرارت معادل کار تراکمی کمپرسور است و ھرگونھ جذب حرارت از محیط به وسیله بخار مکش نیز قسمتی از بار کندانسور را تشکیل می دھد .

فن کندانسور یخچال فریزر الکترواستیل

شما می توانید برخی از این صداها را تنها با یک سری تنظیمات کوچک به راحتی برطرف کنید. عوامل مختلفی در انتخاب نوع چیلر در یک مکان خاص نقش دارند که باید شرایط محیطی ، قیمت اولیه ، منابع انرژی موجود و نیازهای هر پروژه توسط مهندسان متخصص در این زمینه بررسی و مناسب ترین آن انتخاب گردد.

فن کندانسور یخچال اسنوا

بله دقیقا. با افزودن یک شیر چهار طرفه ویژه به سیستم و تغییر مسیر عبور مبرد و در واقع جابجایی نقش مبدل های حرارتی داخل و بیرون ساختمان (جابجایی نقش اواپراتور و کندانسور) این عمل امکان پذیر است.

فن کندانسور فریزر الکترواستیل

گازی که در کوئل میچرخد، در حال جوشیدن است که گرمای مورد نیاز خود برای جوشش را از مولکولهای هوای گرمی که به فینهای کوئل برخورد میکند بدست میآورد، بنابراین مولکولهای هوا سرد شده و سبب کاهش دمای محیط میشود، سیکل حرکت هوای محیط که به صورت بسته انجام میشود به عهده فن (blower) میباشد.

اگر موتور فن کندانسور خراب شده باشد، پره فن بهسختی میچرخد و همین موضوع علت اتومات نکردن یخچال است. ترموستات، تایمر یا صفحه کنترل یخ زدایی خراب ممکن است عامل این امر باشد.

قیمت فن کندانسور یخچال الکترواستیل

احتمال فرسوده شدن یا شل شدن پرههای فن اواپراتور یخچال وجود دارد، حتی ممکن است ایراد از شفت موتور فن باشد که آزادانه نمیچرخد.

در طرح ها و ظرفیت های گوناگون ، مطابق با استانداردهای روز و متناسب با درخواست ها و نیازهای هر مشتری است.

فن کندانسور یخچال هیمالیا

برای مثال در کاربردهای تهویه برای سرمایش سالن ها و سوله ها در مناطق با آب و هوای خشک یا نیمه خشک می توان از ایرواشر و یا مثلا در برخی پروژه ها (با توجه به بودجه و دسترسی به گاز و …) از دستگاه های جدیدی مثل GHP و VRF استفاده کرد.

فن کندانسور کولر گازی

از نوع جذبی بهتر است فقط زمانی استفاده شود که از یک منبع حرارتی بدون استفاده که در حال تلف شدن است استفاده کنیم و سیکل آن را راه بیاندازیم.

فن کندانسور یخچال اسنوا 810

نکته : تامین جریان هوا توسط فن برای کندانسور هوا خنک بسیار مناسب تر است زیرا سبب شده دستگاه عملکرد استانداردتری برای تبادل حرارت داشته باشد بنابراین اغلب سازندگان روش دوم را انتخاب مینمایند.

دلایل خرابی فن یخچال سامسونگ چه مواردی هستند؟ بنابراین، اگر یخچال سامسونگ شما در مسیری حمل شده و یا در آشپزخانه تغییر جا داده شده است، لوله پرکن آب را بررسی کنید.

This has be en created by GSA Content G​ener​at᠎or Demoversion​.

فن کندانسور ماشین

در اکثر موارد، این اتفاق هنگامی که یخچال ساید بای ساید 28 فوت سامسونگ را تکان می دهید، اتفاق می افتد.

فن های کندانسور

بررسی ارور یخچال ساید بای ساید 28 فوت سامسونگ:عیب یابی یخچال ساید بای ساید 28 فوت سامسونگ به علت پیچیدگی تولید یخچال، همواره کار راحتی نبوده و در این راستا بهره مندی از دفترچه راهنمای یخچال ساید بای ساید 28 فوت سامسونگ برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر، کار مفیدی می باشد.

ارور 23e بیانگر وجود مشکل در فن کندانسور که در پشت یخچال قرار دارد می باشد. همچنین فن کندانسور را چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که به درستی به برق متصل بوده و کار می کند.

اگر تیغه ها به راحتی حرکت نکردند یعنی بلبرینگ ها مشکل دارند و لازم است که موتور فن تعویض شود اما اگر تیغه ها چرخیدند این احتمال وجود دارد که برق رسانی به موتور دچار مشکل شده است.

اول بر اساس اینکه انرژی مورد نیاز برای راه اندازی سیکل جذبی ، شعله مستقیم آتش است یا اینکه شعله غیر مستقیم مانند حرارت اضافه یک کوره.

در کل چهار نوع کمپرسور جهت راه اندازی سیکل و فشرده سازی مبرد وجود دارد که عبارتند از کمپرسور پیستونی یا رفت و برگشتی ، کمپرسور اسکرو یا مارپیچی Screw ، نوع اسکرال یا حلزونی Scroll و نوع گریز از مرکز یا سانتریفیوژ.

بخار داغ و فشرده شده در کمپرسور برای خنک شدن و مایع شدن وارد کندانسور می شود. گاز را فشرده کرده و به حالت مایع درمیآورد.

قیمت فن کندانسور یخچال فریزر الکترواستیل

در واقع وقتی یخچال به دمای مورد نظر می رسد، کمپرسور توسط ترموستات خاموش می شود. چه زمانی به تعمیر یخچال در محل نیاز داریم؟

در مرحله بعد نمونه ها در دمای 830 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه آستنیته شده و سپس عملیات تمپر کردن در دمای 200-180 درجه سانتیگراد و به مدت یک ساعت انجام گردید.

قیمت فن کندانسور سردخانه

مبرد مایع شده از شیر انبساط عبور کرده، فشار آن کاهش می یابد و سپس مجددا وارد اواپراتور می شود.

موتور فن کندانسور اسپلیت

شرکت ماخ طراح و تولید کننده انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی ایرانی (با قطعات مارک های معتبر جهانی از جمله دانفوس ، اشنایدر و هیوندای) از جمله انواع چیلر تراکمی آب خنک و هوا خنک ، هواساز ، مینی چیلر ، برج خنک کننده ، دستگاه زنت ، ایرواشر ، اکونوپک و …

فن کندانسور سه فاز

میباشد. اما مینی چیلرهای مهریزان دارای فنهای TTS ساخت شرکت تابان تهویه صدرا می باشند و دارای راندمان بالا، سر و صدای بسیار کم، لرزش کم و در نهایت قیمت پایین و در دسترس بودن آسان آن را دارا می باشند که همین مورد نیز باعث کاهش قیمت مینی چیلرهای مهریزان بوده است.

البته در هر کدام از این صنایع نوع یخچال ویترینی که استفاده میشود بسته به نیاز آن صنعت متفاوت است.

تعویض فن کندانسور کولر گازی

یخچال فریزر رویال مجهز به دو سیستم خنک کننده است تا از انتقال بوی فریزر به داخل یخچال جلوگیری کند.

ولی در کل استفاده از آن به عنوان دستگاه گرمایشی به خاطر هزینه های مصرف برق (به جای گاز که ارزان تر است) و استهلاک بالا توصیه نمی شود.

توجه داشته باشید قیمت پایین نشانه ضعف و پایین بودن کیفیت و قیمت بالا نشانه بالا بودن کیفیت نیست. به خاطر داشته باشید که دستکاری سرخود دستگاه می تواند آسیب های بیشتر و خسارات هنگفت تری را به بار آورد!

توجه داشته باشید که همیشه نباید درجه دمای یخچال شما ثابت باشد. اما اگر دمای فریزر 15 درجه یا کمتر است، بررسی کنید که واشر یخچال فریزر آسیب ندیده باشد.

ستاره | سرویس عمومی – در یخچال را باز میکنید تا یک خوراکی سرد و سالم بخورید و دلی از عزا در آورید، اما با موادی گرم و وارفته مواجه میشوید!

فن های مورد استفاده در کندانسور های هوایی از نوع فن ebm می باشند که کاهش مصرف انرژی و کاهش صدای فن چیلر هواخنک را به همراه دارند.

قیمت فن کندانسور یخچال دوو

نخست اینکه، این مورد امکان دارد ارور فن کندانسور باشد، که به ایرادی در کارکرد فن اشاره می­کند. دوم اینکه ، این امر امکان دارد به علت ایرادات صفحه کنترل و یا مهار سیم ها باشد. Conte nt has be​en created  with GSA Conte nt G᠎en​erator Demov ersi᠎on.

همچنین خطا امکان دارد به علت صدمات فیزیکی که باعث گودی یا تو رفتگی و تخریب عایق میشود، بوجود آید.

پروانه فن کندانسور کولر گازی

در نمونههای جدید که به انواع مکعبی، استوانهای یا حجمی معروفند عمل کندانس یا تبدیل از فاز گازی به فاز مایع با گرفتن گرما از کمپرسور و انتقال آن به خارج انجام میشود.

انواع آن عبارتند از تک اثره و دو اثره که در نوع تک اثره ، آب به عنوان مبرد و ماده لیتیوم بروماید به عنوان جاذب استفاده می شود.

ترانسفورماتور (به انگلیسی وسیله اي است که انرژي الکتریکی را به وسیلۀ دو یا چند سیمپیچ و از طریق القاي الکتریکی از یک مدار به مداري دیگر منتقل میکند.

فن کندانسور کولر دوتیکه

سوم بر اساس اینکه کل سیستم به طور تک اثره عمل می کند یا دو اثره. به طور کلی شیر انبساط و تجهیزات کنترلی مدار تبرید از نوع برند CAREL می باشد که دقت عملکرد دستگاه را تنظیم می کند.

فن کندانسور یخچال ال جی

کلیه محصولات ما پس از ساخت به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند. پس حتما آن را چک کرده و مطمئن شوید که به درستی اتصال به برق داشته و کار می­کند.

فن کندانسور ساید جنرال الکتریک

صدای بسیار کم و مصرف برق بهینه دارد .عمر این کمپرسور ها هشت سال می باشد . بر اساس کندانسور یا متراکم کننده، بخار هوا متراکم می شود تا گرمای اضافی موجود در سیستم، حذف شود.

فن کندانسور دمنده

درواقع هرجا هدف ما حذف سیال عامل آب باشد، از دستگاه کندانسینگ یونیت استفاده میشود و در این حالت اواپراتور دستگاه تهویه مطبوع یا تبرید از نوع انبساط مستقیم یا DX Coil خواهد بود.

کندانسور فن کویل

پس از خارج شدن از کمپرسور ، گاز فوق داغ مبرد که فشار بالایی دارد وارد کندانسور شده، گرمای جذب شده را به بیرون دفع میکند و به این ترتیب تبدیل به مایع میشود.

قیمت فن کندانسور یخچال ویترینی

میکروکانال ها دارای نسبت مساحت به حجم بالایی هستند؛ بنابراین می توانند وزن دستگاه را تا 60 درصد و حجم مبرد مورد نیاز را تا 80 درصد کاهش دهند.

وظیفه فن کندانسور

برای مثال نوع تراکمی چون کمپرسور دارد پس مصرف برق بالایی هم دارد (البته بقیه دستگاه های تهویه دارای کمپرسور مثل کولرهای گازی، داکت اسپلیت و VRF نیز چنین هستند) و یا نوع جذبی شعله مستقیم مصرف گاز و آب بالایی دارد.

زمانی که دستگاه از حالت زمستانه و گرمایش خارج شود، درست عکس این حالت اتفاق می افتد، یعنی برق از شیر برقی قطع شده و گاز به کندانسور وارد می شود.

سیم کشی اجزای مختلف سیستم کولر خودرو وظیفه دارند که انتقال فرمان را انجام دهندو این با همکاری سیستم برق رسانی نیز انجام می شود که همه فرمان ها به وسیله سیستم واحد کنترل و یا ECU انتقال داده می شود.

این منبع حرارتی می تواند آب گرم و یا بخار ، حرارت دفع شده از توربین گاز ، گرمای دودکش کوره ها و بویلرها و هر نوع حرارت مستقیم و یا غیر مستقیمی باشد که بتوان آن را با سیکل جذبی بازیافت و جهت سردسازی آب استفاده نمود.

فن کندانسور یخچال سامسونگ

از طرف دیگر کندانسور چیلر تراکمی می تواند از نوع کندانسور آبی باشد، که در این صورت از یک مبدل پوسته و لوله و برج خنک کننده برای سرد کردن مبرد استفاده می شود.

قیمت فن کندانسور یخچال اسنوا

با استفاده از یک مولتی متر صفحه کنترل و مهار سیم ها را بررسی کنید.احتمال دارد که صفحه کنترل لازم به تعویض باشد.

فن کندانسور ساید ال جی

با یک مولتی متر تداوم این قسمت ها را بررسی کنید. فصل داغ تابستان و عطشی که فقط با یک لیوان آب خنک رفع می شود!

موتور فن کندانسور کولر

ضریب عملکرد COP چیلر جذبی نسبت به تراکمی بسیار کمتر و اغلب بین ۰٫۵ تا ۱ می باشد (در چیلر تراکمی ضریب عملکرد حداقل ۳ است) و این مسئله یکی از بزرگترین معایب سیستم جذبی محسوب می شود.

COOl : این دکمه که به شکل یک گوله برف است مختص فصل تابستان بوده و با فعال کردن آن شما میتوانید از سرمایش کولر لذت ببرید.

خرابی فن، قطعی اتصالات و یا خرابی مدار برد از جمله دلایل بروز ارور است. کندانسورها اندازههای گوناگونی دارند که از ظرفیتهای نسبتاً کوچک تا ظرفیتهای بسیار بزرگ صنعتی به کار میروند.

عکس فن کندانسور یخچال

این ارور به دیفراست مربوط می باشد. دوم بر اساس اینکه از سیستم آب و آمونیاک به عنوان سیستم جاذب و مبرد استفاده می شود یا اینکه از آب و لیتیوم بروماید.

فن کندانسور یخچال دوو

اگر کندانسور آب خنک باشد راندمان سیستم بالاتر می رود (نسبت به هوا خنک) ولی می بایستی که از تجهیزاتی مانند کولینگ تاور (برج خنک کننده) جهت خنک کردن آب کندانسور استفاده شود.

فن کندانسور یخچال

برای ترکیب گاز های مبرد از یک شاخص به نام GWP استفاده می شود. کندانسور در چیلرهای هوا خنک از نوع کندانسور هوایی می باشد.

میکروکانال مورد استفاده در چیلر کندانس از نوع ThermoKey می باشد. تا اینجا ۱۲ نوع از انواع چیلر را معرفی و مقایسه کردیم و سعی نمودیم که مهمترین مزایا ، معایب و کاربرد آنها را تشریح کنیم.

قیمت کندانسور فن دار

یکی آب سرد چیلر که به مصرف کننده های نهایی فرستاده می شود و یکی هم آب در گردش کندانسور که به برج خنک کننده فرستاده می شود تا حرارت خود را در برج از دست بدهد و مجددا با پمپ برگردانده شود.

در یخچالهای اولیه از گاز آمونیاک (NH3) به عنوان گاز مبرد استفاده میشد، اما به علت عوارض ناگوار آن در برخورد با بدن انسان، ترکیب شدن حالت مرطوب آن با مس و آلمینیوم، و نیز خاصیت انفجاریاش، و خطر خفگی ان برای انسان، رفتهرفته از گاز فریون به جای آن استفاده گشت.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.