انواع شیشه دوجداره – در و پنجره دو جداره

شیشه دوجداره

 تزریق گاز شیشه دو جداره را به یک عایق ایده آل حرارتی و صوتی تبدیل می نماید. به این برهان در ادامه معماری مدرن به کارگیری از پنجره های عایق و کارگزاشتن شیشه های دوجداره بر بر روی آن به امری متداول بدل گردیده است. همینطور در ادامه حیث داشته باشید که شیشه دوجداره ارائه شده از سوی پنسا ضمانت طومار داشته و شما می توانید با تصور ریلکس از آن به کارگیری داشته باشید. به طور مثال، ارسال اخطار از سوی طرف مایل به باطل قرارداد در ادامه مقطع هنگامی معین (مثلا دو هفته پیش از مبادرت به فسخ) یکی از از شرایطی هست که می توان آن را در ادامه بند باطل قرارداد گنجاند. هرچند متریال به فعالیت برده شده در ادامه همین پنجرهها به قدری مرغوب هست که آن ها را از تمیز شدن بینیاز ساخته، البته شما هنوز می بایست به تمیز کاری آن ها دارای دهید. پروفیل ها در ادامه شیشه دکوراتیو در ادامه وسط و فی مابین دو جداره شیشه قرار می گیرد و ان را از کثیفی و خاکی شدن و گرفتن گرد و غبار نگهداری می نماید و به این برهان تمیز نمودن شیشه دکوراتیو های دو جداره را زیاد آسان و مقرون به صرفه کرده است. در ادامه پنجرههای دوجداره، می توان از پروفیل آلومینیومی به کارگیری کرد. 

 سپس می توانید شیشه را به راحتی بر بر روی مرحله پروفیل قرار دیتا و پنجره دوجداره خویش را کارگزاشتن کنید. با همین وجود در ادامه بازار ها شاهد فروش اشکال شیشه ها هستیم که هر کدام خصوصیت های مخصوص به شخص خویش را دارا می باشند. سیلیکونها خاصیت مشترکی از هر دو کالا شیشه و پلاستیک را با خویش به ملازم دارند. به علاوه شیشههای دوجداره سندبلاست دودی به تیتر پارتیشن در ادامه تجزیه اتاقها و فضای اداری هم کاربرد دارند. ازطرفی، DesignBuilderنرم افزاری هست به جهت مشابه سازی که می تواند به تیتر رابط کاربری نرم­افزار انرژی پلاس ، به جهت تولید نوع سه بعدی و محاسبۀ کلی توشه حرارتی و برودتی ساختمان به کارگیری شود(8). پوسته های ساختمانی به تیتر یک جداکننده فی مابین فضای درون وخارج،نقش مؤثری در ادامه تأمین آسایش حرارتی ساکنان به عهده دارد. نمودار(1) داده ها مربوط به آب و هوای تبریز می­باشد.طبق مبحث 19مقررات ملی ساختمان دمای طرح درون گرمایش 20درجه و دمای طرح درون سرمایش 28درجه درنظرگرفته شد همینطور ضریب انتقال حرارت دیوار 2/0W/m2.k وضریب انتقال سقف 6/0 W/m2.k در ادامه حیث گرفته شد. براساس پایانی آمار وب سایت وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران که مربوط به سال 1396می باشد 34%از انرژی تمام کشوردربخش خانگی،عمومی وتجاری مصرف می­شود .

امروزه به علت رویش روزافزون مصرف انرژی در ادامه دنیا و باتوجه به فقدان منابع سوخت های فسیلی و آلودگی های شدیدزیست­محیطی ناشی از احتراق آن ها، ضرورت به کارگیری راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی درجهت کمتر مصرف سوخت های فسیلی،افزایش یافته است.این درحالی هست که حدودا 40%از انتشاردی اکسیدکربن مربوط به صنعت ساختمان می باشد(1). ازسوی دیگرشبیه­سازی انرژی ساختمان در ادامه تحقیقات بهره وری انرژی در ادامه ساختمان ها نقش انتخاب کننده ای ایفا می کند. سربرگ HVACمربوط به سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان است. برنامه تلویزیونی سیستم سرمایش طوری تهیه شده هست که ازژوئن تا سپتامبر و سیستم گرمایش از ماه اکتبر تا می فعال باشد. دراین سربرگ گونه سیستم گرمایش و سرمایش گونه تهویه و برنامه تلویزیونی های هنگامی فعال بودن همین سیستم ها انتخاب می شود. دراین پژوهش با به کارگیری از قابل انعطاف افزار مشابه سازی DesignBuilder عملکردانرژی ساختمان ودرنتیجه آن مقدار مصرف الکتریسیته وگازدر 4گونه گوناگون نماهای دوپوسته (چندطبقه ای-دالانی-پنجره جعبه ای-محورعمودی) با سه عمق حفره مختلف 7/0، 1و3/1متر، در ادامه سه وضعیت گوناگون 5طبقه،10طبقه و 15طبقه محاسبه شد که درمجموع 36سناریوی گوناگون می باشد

ویژگی های منحصر هرگونه ذکرشده و بابررسی ارزیابی های حاصل از مشابه سازی و توضیح آن ها بهینه ترین وضعیت ارائه می شود. وضعیت بهینه شیشه دوجداره، به کارگیری از دو شیشه به ضخامت 4 و 6 میلیمتر در ادامه مسافت 8 میلیمتری از نیز است. بهینه ترین وضعیت درهرکدام ازگونه ها جهت به کارگیری دراقلیم سردتبریزکدام است؟ براین اساس در ادامه شکل به کارگیری از اسپیسر بندیبل نیازی به به کارگیری از گوشه های پلاستیکی نمیباشد و از کانکتور آلومینیومی جهت اتصال دو سروصدا اسپیسر در ادامه جایی فی مابین گوشههای آن به کارگیری میگردد. یکی از از عامل ها انتخاب کننده مقدار مصرف انرژی در ادامه ساختمان، علاوه بر مشخصات حرارتی عنصرها تشکیل دهنده پوسته خارجی، طرز اتصال عنصرها گوناگون به یکدیگر در ادامه جزئیات اجرایی آن است. باتوجه به بهره­گیری ازگونه بندی نامناسب نمای دوپوسته نیکی فقط ارتقاء عملکرد انرژی ساختمان را به ملازم نداردکه موجبات عدم آسایش در ادامه محفظه را هم ارتقاء می دهد،لازم هست به جای تکرار مثال های خارجی، بهره گیری ازآن مبتنی بر مطالعات منطبق با اقلیم محلی و موقعیت محیطی باشد.

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.